Historia i background

ABAN Fund tworzony jest przez zgrany zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem nabytym na styku nowych technologii, ochrony zdrowia i finansów. Do współpracy z wyselekcjonowanymi innowatorami wnosimy nie tylko kapitał, ale przede wszystkim wsparcie merytoryczne oraz wypracowane relacje. Nasz ekosystem – stworzony z myślą o maksymalizowaniu prawdopodobieństwa sukcesu – obejmuje uznanych ekspertów, wiodące uczelnie wyższe, a także partnerów biznesowych zainteresowanych rozwojem innowacji. Podmiotom z naszego portfolio oferujemy również dostęp do programu AWS Activate.

AWS Activate

Nasz model działania oraz dotychczasowe osiągnięcia wzbudziły zaufanie i uznanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, co w 2017 r. zaowocowało pozyskaniem dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (Działanie 1.3 Poddziałanie 1.3.1 Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa). Wśród 98 wniosków złożonych w tym konkursie uzyskaliśmy najwyższą ocenę punktową. 12 kwietnia 2018 r. zostaliśmy oficjalnie wpisani przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.

Od 2020 r. należymy do Klastra LifeScience Kraków.

Klaster LifeScience Kraków

Nasza kadra

Skład zespołu

Paweł Szydłowski, MBA

Partner | CEO

Specjalista w zakresie komercjalizacji projektów opartych na wiedzy, wywodzących się głównie z branży life science. Nadzorował i koordynował powstawanie innowacyjnych spółek start-up działających m.in. w obszarach farmacji, biotechnologii, bioinżynierii oraz badań klinicznych.

pawel.szydlowski@abanfund.vc

Piotr Kupczak

Partner | Członek Zarządu

Finansista, manager i inwestor prywatny. Przez wiele lat skutecznie tworzył, rozwijał i zarządzał sieciami aniołów biznesu oraz funduszami venture capital. Pasjonat innowacji i nowych technologii finansowych. Współtwórca sukcesów wielu gwiazd polskiej sceny start-upowej.

piotr.kupczak@abanfund.vc

Wojciech Jopek

Dyrektor Technologiczny

Konstruktor, wynalazca, autor licznych zgłoszeń patentowych, mentor i lider projektów naukowych oraz start-upów tworzących zaawansowane wyroby medyczne, technologie do przetwarzania żywności oraz rozwiązania dla przemysłu.

wojciech.jopek@abanfund.vc

Elena Olichowska, MBA

Manager inwestycyjny | Enabler

Absolwentka studiów International MBA na University of St. Gallen w Szwajcarii. Profesjonalistka posiadająca wieloletnie doświadczenie budowaniu zespołów, w kwestiach transformacji i standaryzacji procesów biznesowych, zarządzania jakością oraz podnoszenia produktywności. Ekspert w zakresie komercjalizacji projektów badawczo-rozwojowych, nowoczesnych metod zarządzania oraz automatyzacji procesów biznesowych. Aktualnie zaangażowana jest w rozwój kilku innowacyjnych spółek – m.in. z obszaru med.-tech – które wspiera m.in. w obszarze business development oraz pozyskiwania kapitału. W ramach swojej działalności w funduszu prowadzi aktywny scouting projektów, dokonuje ich selekcji, a także nadzoruje część portfolio.

elena.olichowska@abanfund.vc

dr Dominik Czaplicki

Manager inwestycyjny

Naukowiec oraz propagator idei przedsiębiorczości akademickiej. Od wielu lat związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie czynnie zaangażowany był w ochronę własności intelektualnej i komercjalizację szeregu wynalazków z dziedziny life science.

dominik.czaplicki@abanfund.vc

Paulina Zbyrad

Manager technologiczny

Specjalistka ds. Funduszy Europejskich oraz realizacji projektów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. Z wykształcenia chemik, aktualnie doktorantka inżynierii materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów naukowo-badawczych i praktyczną wiedzę w zakresie zarządzania projektami.

paulina.zbyrad@abanfund.vc

dr n. med. Bartłomiej Grobelski

Członek komitetu inwestycyjnego

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w środowisku komercjalizacji projektów naukowych. Związany z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi gdzie tworzył i wdrażał rozwiązania umożliwiające skuteczną komercjalizację technologii.

Jacek Wiśniewski

Członek komitetu inwestycyjnego

Manager wysokiego szczebla od ponad 20 lat związany z krajowym i międzynarodowym rynkiem farmaceutycznym. Od 15 lat dzieli się swoja wiedzą i doświadczeniem jako trener biznesu, prowadzi doradztwo strategiczne zarządzaniu, w zakresie strategii rozwoju i budowy wartości firmy w okresie średnio i długoterminowym.

Jacek Szkurłat

Członek komitetu inwestycyjnego

Posiada unikalną mieszankę doświadczeń ze światowych korporacji (Procter & Gamble, Mondelez), dużych firm prywatnych (Polpharma), a także środowiska startupów w bardzo wczesnej fazie (m.in. WizzAir, Nestmedic). Odpowiadał za szereg kluczowych obszarów funkcjonowania firm na różnym etapie rozwoju (m.in. kreowanie strategii, sprzedaż, zarządzanie firmą). Obecnie niezależny doradca i anioł biznesu.

Eksperci funduszu

Eksperci ABAN Fund zapewniają nam wiedzę oraz doświadczenie niezbędne zarówno na etapie oceny, jak i skutecznego wspierania przedsięwzięć technologicznych w obszarach zainteresowania funduszu.

Mocne strony

Dlaczego warto nam zaufać?

Wiarygodność
Realizacja projektu inwestycyjnego we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju wg wymogów przewidzianych przez Komisję Nadzoru Finansowego jest rękojmią naszej wiarygodności, stabilności i najwyższych standardów etycznych.
Zdolność do pozyskiwania kolejnych rund finansowania
Rozumiemy, że jedna runda finansowania to często dopiero początek drogi. W nasze DNA wprost wpisana jest efektywność w pozyskiwaniu kolejnych rund finansowania dla naszych spółek.
Profesjonalizm
Od wielu lat współpracujemy z ludźmi biznesu w środowisku krajowym i międzynarodowym. Terminowość, merytoryka oraz wypracowywanie transakcji korzystnych dla wszystkich to nasz chleb powszedni.
Współpraca z przedsiębiorcami oraz aniołami biznesu
Wiemy, że projekty nie rozwijają się w próżni. Co więcej, partner branżowy, lub anioł biznesu z ekspertyzą we właściwym sektorze są tym, co często decyduje o sukcesie przedsięwzięcia. Dlatego nasz ekosystem zawiera szereg wyselekcjonowanych podmiotów gotowych zaangażować się rozwój innowacyjnych spółek.
Merytoryka
Członkowie naszego zespołu oraz współpracujący eksperci to uznani specjaliści w swoich branżach. Przedstawiając nam swój projekt możesz liczyć na docenienie jego aspektów naukowych i kreatywnych, a w późniejszej fazie – na merytoryczne i konstruktywne wsparcie.

Orientacja na wynik
Jesteśmy współwłaścicielami oraz inwestorami ABAN Fund. Dlatego sukces Twojego przedsięwzięcia będzie też naszym sukcesem. I zrobimy bardzo dużo, aby pomóc w jego osiągnięciu.

Potrzebujesz dofinansowania?

Zapraszamy do wstępnych konsultacji. Prześlij nam opis swojego pomysłu za pomocą formularza online

Nasi partnerzy:

Naturalne Leczenie Raka Bełchatów

  1. Commande Amantadine Sans Ordonnance En Pharmacie En France Philippebourg: Chociaż tętniak może rozwinąć się w dowolnym miejscu wzdłuż aorty, większość występuje w sekcji biegnącej przez brzuch (tętniaki brzucha)
  2. Commande Simvastatin Générique Pelletier-Sur-Vallee - Gubernator Phil Murphy, nie komentuję i w tym przypadku nie zmienię mojej odpowiedzi w zakresie komentowania oczekujących przepisów, ale powiedziałbym do Jona, który jest dobrym przyjacielem, skąd pochodzą pieniądze
  3. Kjøp Telmisartan 80mg, 40mg, 20mg Lovlig På Nett Lillehammer: TLC rozumie, jak cenny jest dla ciebie twój wzrok, dlatego staramy się dostarczać naszym pacjentom zaawansowane technologie zatwierdzone przez FDA

Tłuszczak objawy

Kjøpe Atenolol 100mg Lovlig På Nett Trondheim
Blokery receptora H2 nieznacznie zmniejszają produkcję kwasu żołądkowego
Koupit Glucophage Bez Receptu, Nízká Cena A Slevy Břeclav
W związku z tym ważne jest, aby przestrzenie, w których zamieszkują, były projektowane z uwzględnieniem stanu umysłu osoby z chorobą Alzheimera lub diagnozą demencji
Proces wnoszenia wkładu, w tym sposób i komu można zgłaszać uwagi, zostanie opisany za każdym razem, gdy dokument lub wniosek zostanie udostępniony do konsultacji

Zwyrodnienie stawu biodrowego leczenie naturalne

Kupić Diclofenac Bez Recepty W Polsce, Dobra Cena | Apteka Online Stargard
Peer review poprawia jakość publikowanej literatury, zarówno ogólnie, jak i w przypadku poszczególnych prac
Menosan Bez Recepty | Menosan Cena W Aptece Internetowej Konin
Aby zrekompensować ograniczoną wewnętrzną bazę skierowań, ośrodki opieki trzeciorzędowej mogą współpracować ze społecznościowymi dostawcami opieki zdrowotnej
Venta De Warfarin 5mg, 2mg, 1mg Sin Receta Morales De Arriba